aktualizováno: 15.07.2019 17:15:43

ch. st. KOGITO EASTER  

Odchov štěňátek

ODCHOV ŠTĚŇÁTEK

   Štěňátka od narození jsou ve svém pelíšku s maminkou mezi námi v kuchyni, kde si osvojují podněty a zvuky domácího prostředí. Neustále se bouchá nádobím, pere pračka, hučí mikrovlna, stále někdo mluví, protože u nás se nebydlí v obýváku, ale v kuchyni, stále hraje rádio, pořád chodí kolem nějaký nohy od člověka a hlavně, k těm nohám vždycky patří nějaký ruce J, který nikdy nezapomenou je pohladit a pomazlit. Od začátku 5 týdne už nosíme štěňátka ven, kde tráví celý den, protože nastává čas už poznat něco nového – u nás bečejí ovečky, řechtá kobyla, běhají a štěkají ostatní psi, jezdí auta a traktory atd.. Hlavně mají možnost neomezeného pohybu, rozvíjet svoje myšlení a zkoumat nový svět. Na noc jdou však zpátky do své rodné kuchyně. Na konci 5. Týdne jsou štěňátka přestěhována do venkovního výběhu, kde zůstávají i přes noc.

   K socializaci štěňátek se snažíme přistupovat velmi zodpovědně.  Mrňouskové jsou smělí, aktivní, nelekají se, jsou zvědaví a odvážní. Jsou od nás do života dobře připraveni.

   Od čtvrtého týdne začínáme přikrmovat, mimina baští namočené granulky, nejdřív na ochutnávku 1x denně, na začátku 6 týdne už 3x denně.

   Mimina jsou k odběru po 49 dni věku, tzn. v sedmi týdnech. Jsou 3x odčervená (nutno dodržet čtrnáctidenní odčervovací cyklus až do 3. měsíců věku), 1x očkovaná (další očkování v 9. týdnech a ve 12. týdnech), načipovaná, každé má vystavený vlastní Pet Passport.

TOPlist